Ana SayfaİletişimAramaHaberlerFoto GaleriVideolarZiyaretçi Defteri
BAŞAK ÜLKE GÜNDEMİNDE PDF Yazdır e-Posta
rbasak tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 18 Ağustos 2010 09:07

Ak Parti Şanlıurfa Mv Ramazan Başak, Akdeniz Turizm Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanının turizm yatırımlarını Güneydoğu'ya yönlendirelim çağrısına destek vererek Urfa için Disneylanda talibiz.

Başak, 'Şanlıurfa Güneydoğu' nun Antalyası olabilir. Disneyland için talibiz.' dedi.

 

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak AKTOB Başkanı Sururi Çorabatır'ın Antalya'dan yaptığı, 'turizm yatırımlarını Güney'den Güneydoğu'ya kaydıralım' çağrısını  basına değerlendirerek şu konulara değindi:

“Daha önce de turizm komisyonlarında görev yapmış biri olarak Türk turizmini ve turizmin yoğun yaşandığı güney bölgelerini çok iyi tanıyan birisiyim. AKTOB  Başkanı Sayın Sururi Çorabatır ile turizm yatırımlarını ‘Güneydoğu bölgesine kaydıralım’ çağrısının ardından bizzat görüştüm ve kendisini tebrik ettim. Disneyland projesinin Şanlıurfa’da gerçekleştirilmesine talibiz. Şanlıurfa tıpkı Antalya gibi yer altı, yerüstü zenginlikleri, tarihi ve kültürel yapısıyla turizmde büyük bir merkez olma potansiyelini taşıyor. Dini bir merkez olması, dünyanın en eski üniversitesi olan Harran Üniversitesi gibi zenginlikleri de var.Bu anlamda Şanlıurfa Güneydoğu Anadolu’da Antalya’ya denk gelecek tek il olarak karşımıza çıkıyor. Bu konuda Sayın AKTOB Başkanı ile de karşılıklı tam destek konusunda mutabıkız.”

"Buradan Antalya’da veya Akdeniz Bölgesi’nde yatırımı olan turizmcilere seslenmek istiyorum. AK Parti hükümeti gerek teşviklerle gerek turizm politikalarıyla turizmciye çok ciddi  destekler vermiştir. Bugün bu bölgedeki yatırımlarınız tıkır tıkır işlemektedir ve inşallah bu şekilde işlemeye devam edecektir. Tesisleriniz başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. Gelin elinizdeki atıl sermayeyi Güneydoğu’ya yatırın. Güneydoğu’da muazzam bir turizm potansiyeli bulunuyor. Bunu ortaya çıkaralım. Türkiye her sektöre her bölgede eşit yatırımı hak ediyor. Türkiye bu birlik ve beraberlik ortamında bu süreci devam ettirmeli. Kardeşlik eşit yatırımla pekişmeli. Kardeşlik gelişirse terör biter, terör biterse her sektör hak ettiği yere gelir.”  

 
"Meclis açıldığında konuyu meclis gündemine de taşıyacağız. Bu konudaki kulis çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. Disneylandi Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadoluya kazandırdığımız takdirde bölgedeki gelir seviyesi artacak ve sadece Türkiye' de değil Ortadoğu da bir cazibe merkezi haline gelecektir." diyen Başak projeye Diyarbakır bölgesinin de talip olduğunu ancak çalışmalar sonucu Şanlıurfayı ön plana çıkarttıklarını, hizmet etmeye devam ettiklerini ve de devam edeceklerini belirterek bütün hemşerilerine ve tüm Türkiye' ye selam saygı ve hürmetlerini sundu.