Ana SayfaİletişimAramaHaberlerFoto GaleriVideolarZiyaretçi Defteri
500 Aileye Gıda Desteği PDF Yazdır e-Posta
rbasak tarafından yazıldı.   
Cuma, 03 Eylül 2010 16:39

Ak Parti Milletvekili Ramazan Başak Şanlıurfa'da yardıma muhtaç 500 aileye gıda desteğinde bulundu.Başak bir çok Üniversite öğrencisinin harç ve diğer giderlerinide üstlendi.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak, kentte bulunan yardıma muhtaç 500 aileye gıda paketlerini hazırlatarak evlerine teslim ettiği öğrenildi. Şanlıurfa ve bazı ilçelerinde Ramazan ayı nedeni ile yoksulluk içinde yaşayan onlarca ailenin imdadına Milletvekili Başak yetişti. her yıl kendi imkanları ile yardıma muhtaç aileleri tespit ederek destek çıkan Milletvekili Ramazan Başak bu yıl farklı bir uygulma yaptı. Mahalle muhtarları ve danışmanlarının titiz çalışmaları sonucu tam 500 ailenin yardıma muhtaç olduğu Ramazan ayı öncesi tespit edildi. her aileye bir ay yetecek kadar hazırlatılan koliler Ramazan ayı içerisinde adreslere teslim edildi. yardıma muhtaç ailelere yapılan yardımlar sessiz ve gözterişten uzak yapılmasını istediklerini belirten Başak' Şanlıurfa'da SYDV, Aş evi, Kızılay gibi kuruluşlar yardımlar yapıyor, ancak özellikle varoşlarda ve ilçelerde yaşayan çok sayıda insanımız devletin kapsını çalmaktan çekiniyor, bizde kendi imkanlarımız ölçüsünde yardım yaptık, hepsi o kadar, bunun bir şova dönüşmesinden yana olmadığım için aileri açıklamaktan kaçınıyorum'dedi.

öte yandan Milletvekili Başak yardımda bulunduğu aileler arasında özellikle Üniversite eğitimi yapan öğrencilerede yardımda bulunduğu öğrenildi.