Ana SayfaİletişimAramaHaberlerFoto GaleriVideolarZiyaretçi Defteri
BAŞAK: ANA KANAL İNŞAAT İHALESİ TAMAM PDF Yazdır e-Posta
rbasak tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 29 Kasım 2010 09:53

Akçakale, Bozova, C.Pınar ve Suruç' u kapsayan Suruç Pompaj Sulama Projesinde yer alan ve daha önce ihaleleri yapılan Sol ve Sağ Sahil Ana Kanal İnşaatlarının sözleşmeleri tamamlandı.

 27/10/2010 da Sağ Sahil Ana kanal ve 4/11/2010 tarihinde Sol Sahil Ana Kanal inşaatların sözleşmeleri imzalandı. Sol Sahil Ana kanal işini İlci-Özdemir İş ortaklığı 57.262.294 TL ile Sağ sahil Ana Kanal işini Setaş İnşaat A:Ş. 36.522.885 TL ile aldı.

 

Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak konuyla ilgili açıklamada bulundu.


‘Bir söz verdik ve yerine getirmenin mutluluğu yaşıyoruz. 40 yıllık rüyayı gerçekleştireceğimizi söyledik. Bunu da adım adım başta sayın başbakanımızın desteğiyle gerçekleştiriyoruz. Bu projenin Suruç, Şanlıurfa ve Türkiye için ne kadar önemli olduğunu ve Cumhuriyetin projesi olduğunu her yerde söylüyorum. Çünkü burada iş olacak ekmek olacak insanlarımız daha uygar ve ekonomik olarak üst seviyeye erişecek.  


Bugüne kadar herkes Suruç ve bu proje üstünden siyaset yaptı. Yapılan siyasette sözler verildi ve unutuldu. Allah’ a binlerce şükür ki bizi mahçup etmedi. Ak Parti iktidarıyla biz seçim meydanlarında verdiğimiz sözleri tuttuk. Bununla birlikte daha fazlasını da gerçekleştirdik. Yollarımızı yaptık. İçme suyumuzu getirdik. Toplulaştırmayı gerçekleştirdik. Kısacası az zamanda büyük işlere imza attık. Bununla da yetinmeyeceğiz. Daha büyük projeler üretip bölgemizi, insanımızı hak ettiği yere çıkarmaya çalışacağız.  

 

Bu projenin bölgeye, Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyor, bu vesileyle bütün hemşerilerimin ve tüm İslam Aleminin yaklaşmakta olan kurban bayramını kutluyor saygılarımı sunuyorum.' dedi.

 

Son Güncelleme: Pazartesi, 29 Kasım 2010 10:17