Ana SayfaİletişimAramaHaberlerFoto GaleriVideolarZiyaretçi Defteri
Ramazan BAŞAK - Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili
BAŞAK BELEDİYELER İÇİN KONUŞTU... PDF Yazdır e-Posta
Cumartesi, 05 Temmuz 2008 00:00

Şanlıurfa Milletvekili Ramazan BAŞAK TRT3 TBMM TV de belediye ve özel idareler hakkında konuşma yaptı....

Şanlıurfa Milltvekili AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Ramazan BAŞAK Şanlıurfamızın köyünden ilçesine şehir merkezine kadar ilimiz ve belediyelerimiz için önemli olan belediye ve il özel idarelerine genel bütçe vergi paylarından verilmesi hakkındaki kanunu ile ilgili konuştu.

Meclis kürsüsünden seslenen Başak, bu kanunun Şanlıurfa nın da içinde bulunduğu birçok belediye ve il özel idarenin vatandaşa daha çok hizmet vermesi için düzenlendiğini ifade etti. Konuşmasında Recep Tayyip Erdoğan' ın 1994 de İstanbul Belediye Başkanı seçilmesiyle belediyelerdeki hizmet anlayışının değiştiğini, AK Partinin 3 Kasım 2002 de iktidara geldikten sonra da bu anlayışın pekiştirildiğine dikkat çekti. Oyunun evet olacağını belirten Başak kürsüden indikten sonra kendisiyle gerçekleştirilen görüşmede Başak' a yerel seçimler hakkındaki düşünceleri sorulduğunda, Başak, iktidarlarının bugüne kadar yaptıklarının ortada olduğunu vatandaşların memnun olduğunu ve seçimlerden muhakkak galip çıkacaklarını, seçim sonrası programlarının da bugünden daha iyiye ve daha güzele gitmek olduğunu ifade etti. Başak, sözlerine biraz önce meclisten geçen yasayı Şanlıurfa Belediye başkanı, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar için çıkardıklarını, Şanlıurfa başta olmak üzere milletimizin daha iyi hizmet alabilmesi için bugün olduğu gibi bundan sonrada çalışacaklarını söyledi.

 

Başak, şehrimize belediyecilik anlamında ve yerel yönetimlerde hizmet eden tüm yetkililere teşekkür ettiğini ifade ederek sözlerine son verdi.

 
BAŞAK TJK TV'DE PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 20 Haziran 2008 00:00

Ak Parti Seçim İşleri Bşk. Yrd. ve Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak’ ın girişimleri ile gelen Türkiye Jokey Kulübü TV Şanlıurfa’ nın tanıtılmasına katkı sağladı.

Tjk Tv de geçtiğimiz hafta yayınlanan Aylık Gündem programının Mayıs ayı bölümünde Şanlıurfa’ daki atçılık ve Şanlıurfa’ nın Türkiye atçılığındaki yerine ve önemine değinildi.. Bunun yanı sıra Şanlıurfa’ nın da tarihi ve doğa güzelliklerinin anlatıldığı programda Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak at yetiştiriciliği ve bu sektörün Şanlıurfa açısından Türkiye ekonomisine katkılarından bahsetti. Başak, atçılığın sorunlarına da bir an önce çözüm bulunması için gerekli girişimlerin yapılacağını belirten Başak, atçılığın Şanlıurfa için önemli bir gelir kaynağı olduğunu belirtti. Başak, Türkiye deki iki haradan birinin sadece Şanlıurfa da olduğunu, bu sayede bu sektördeki herkes için yaratılan istihdam ve Şanlıurfa’ ya giriş yapan paranın daha yararlı kullanılması gerektiğini, bu konuda da üzerine düşen her türlü görevi yerine getireceğini belirten Başak, daha sonra programda da değindiği gibi GAP’ ın sadece Şanlıurfa için değil bütün Türkiye’ nin projesi olduğunu, tam anlamıyla faaliyete geçtiğinde yaratılacak istihdamla tüm Türkiye’ deki işsizliğin büyük ölçüde önüne geçileceğini ifade etti. Başak, GAP’ la ilgili olarak değerlendirmeleri sırasında susuzluğa da değinerek şu günlerde gündemde olan Suruç Sulama Projesi, Bozova Sulama Projesi ve diğer Şanlıurfa Sulama Projelerinden de bahseden Başak, medyada sık sık yayınlanan Suruç Sulama Projesinin ilk etabı ve planının onayının alındığını ve en kısa zamanda derken zaman vermekten de kaçınmayan Başak 2008 in sonuna kadar bu projenin startının verileceğini ve Sayın Başbakanımızında GAP Eylem Planında ifade ettiği gibi GAP ın içinde yer alan bu projeninde 2012 yılı itibariyle tamamının bitirileceğini sözlerine ekledi.

 
BAŞAK: KORKUYA GEREK YOK PDF Yazdır e-Posta
Salı, 22 Nisan 2008 00:00

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak 24 TV’de yayınlanan Moderatör kuşağına katıldı.

Geçtiğimiz hafta Ankara’da yayına katılan Başak “Yabancılara mülk satışı” ile ilgili konuyu değerlendirdi. Ramazan Başak konuşmasında Anayasa mahkemesinin iptal ettiği Yabancı şirketlerin mülk edindirilmesi ile ilgili yasaya değinerek “Bu iptal üzerine ilgili bakanlar kuruluna yeni bir teklif sunuldu.” dedi.

Bu yasanın kendi hükümetleri döneminde çıkmadığını hatırlatan Başak “Bayındırlık ve iskan bakanlığının elimde detaylı bilgi notları var. 2003 ve 2005 döneminde yabancıların mülk edinimi 30 hektarla sınırlı. Bugün askeri ve güvenlik bölgelerinde yabancılar mülk edinmeye sahip değil. Stratejik noktalara haiz alanlarda da mülk edinmeye sahip değil. Kaldı ki yabancıların mülk edinme raporlarına göre, Türkiye’deki yabancıların mülkleri komik derecede az. Neden korkulduğunu halen anlamış değilim.” diye konuştu.

 
BAŞAK’A YENİ GÖREV PDF Yazdır e-Posta
Pazar, 17 Şubat 2008 00:00

UrfaHA-5 Şubat 2008 tarihinde Türkiye Sırbistan Parlamentolar Arası Dostluk ....

Türkiye Sırbistan Parlamentolar Arası Dostluk Gurubu Başkanlığına seçilen Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak ilk resmi kabulünü gerçekleştirdi.


UrfaHA-5 Şubat 2008 tarihinde Türkiye Sırbistan Parlamentolar Arası Dostluk Gurubu Başkanlığına Seçilen Ak Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Ve Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak ilk Sırbistan heyeti kabulünü 13 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirdi.


Başak ilk resmi kabulünü 13 Şubat Çarşamba günü Sırbistan Cumhuriyeti Çalışma Ve Sosyal Politikalar Bakanı RASİM JAJİÇ’İ Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul ederek gerçekleştirdi. Türkiye Sırbistan Parlamentolar Arası Dostluk Gurubu Başkanı Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak tarafından gerçekleştirilen ilk resmi kabilde iki ülke arasındaki dostluğun pekişmesi, ticaret hacminin artırılması gibi çeşitli konularda temennilerde bulunuldu.

Türkiye Sırbistan parlamentolar arası dostluk gurubu başkanı Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak tarafından yapılan açıklamada, iki ülke arasındaki dostluğun ve ticari ilişkilerin artırılması için gerekli çalışmaların yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

 
BAŞAK: HİZMET İÇİN ANKARA'DAYIZ PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 11 Şubat 2008 00:00

Milletvekili Ramazan Başak geçtiğimiz hafta Mustafa Çadırcı'nın sunduğu Dosya programına konuk oldu. SSK kavşağından, Vali Belediye başkanı sorununa kadar bir konuda ilginç açıklamalarda bulundu

Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak: Şanlıurfa sorunlarını çözüm için Ankara’dayız. Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak, geçtiğimiz hafta Güneydoğu TV’de Mustafa Çadırcı’nın sunduğu “Dosya” programına katıldı. Şanlıurfa sorunlarına tek tek değinen Milletvekili Ramazan Başak, Şanlıurfa’nın sorunlarına çözüm bulmak Ankara’da olduklarını aktardı. Milletvekili Başak, Ak partinin Vaat partisi olmadığını, ilkelilerin partisi olduğunu belirterek, Ak partinin elini değil başını taşın altına koyabileceğini vurguladı. Partilerinin hiçbir vaat vermediğini ve vermeyeceğini anlatan Başak, “Bakın destekleme ödemelerini artık kimse anlatmıyor. Çünkü bu bizim görevimiz. Bunu millete bahşetmiş gibi anlatılması yanlış. Biz milletin emrinde çalışıyoruz. Bu destekleme parasını ne Ramazan Başak, Ne Ahmet ne Mehmet çıkardı. Bunu hükümet çıkardı. Çiftçiyi düşünen hükümetimiz çıkardı.” dedi. 2007’deki çalışmalarını da yer veren Ramazan Başak, Mecliste Suruç ovasının, GAP projesinin, Viranşehir halkının Ceylanpınar’ın sorunlarını dile getirdiğini, bundan sonrada dile getireceğini belirtti.

Devamını oku...
 
« BaşlangıçÖnceki3132SonrakiSon »

Sayfa 31 / 32