Ana SayfaİletişimAramaHaberlerFoto GaleriVideolarZiyaretçi Defteri
Ramazan BAŞAK - Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili
Başak Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 29 Ekim 2008 00:00

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Milletvekili Ramazan Başak yayınladığı mesajda “Cumhuriyetimizin ilanının 85. yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de milletimize bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olan Cumhuriyetin nasıl kazanıldığını unutmadan; demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü,  insan haklarına saygıyı ve sosyal devlet anlayışını yaşamın her alanında sağlayarak Cumhuriyetimizi daha ileriye götürmek için AK Parti ve biz milletvekilleri olarak görevimizi sonuna kadar gerçekleştirmek için elimizden gelen bütün özveriyi gösteriyor ve göstermeye de devam edeceğiz.

Devamını oku...
 
Başak’tan Ramazan sürprizi PDF Yazdır e-Posta
Perşembe, 11 Eylül 2008 00:00
Milletvekilimiz Ramazan Başak dün akşam bir yerel televizyonda yaptığı açıklamalar sonrası Suruç Ovasına gelecek su projesinin ihale tarihini 31 Ekim 2008 Cuma günü saat 10.00 da yapacaklarını ve aksilik olması halinde Kasım sonu veya en geç Aralık başında temelini bütün Suruç ve Urfa’yla birlikte atacaklarını söyledi.

Daha önceden de birçok siyasetçinin gündeminde olan bu projenin bugüne kadar kimse tarafından gerçekleştirileceği düşünülmüyordu. Ancak milletvekili Ramazan Başak’ın büyük gayretleri sonucunda hayata geçirilmesine yalnızca günler kaldı.

Bu konuyla ilgili kendisine yöneltilen sorulara cevap veren AK Parti Milletvekili Ramazan Başak, “Bu büyük projenin gerçekleşmesini sağlamak bize nasip olacak” dedi.
Devamını oku...
 
BAŞAK URFA DESTANINI ANLATTI PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 09 Nisan 2008 00:00

Ak Parti Şanlıurfa milletvekili Ramazan Başak dün Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündem dışı yaptığı konuşmada Urfa’nın kurtuluş savaşını anlattı.

Kurtuluş savaşı yıllarında Dış güçlerin Şanlıurfa’daki aşiretleri birbirine düşürmek için entrikalarla bölmek istediğini aktaran Ramazan Başak, “Sizleri Suruç ovasını, Gaziantep’i Diyarbakır’ı görmeye davet ediyorum. Urfa 31 Ekim 1919’da Fransızlar tarafından işgal edildi. Şanlıurfa halkı üzerinde oynanan en büyük silah, nifak ve fitne silahı olmuştur. Şanlıurfa halkını kürt aşiretiydi, arap aşiretiydi, türk aşiretiydi diye birbirine düşürmeye çalıştılar. Ama atalarımızın hiç biri bu fitne ve oyunlara gelmediler. Bakın aradan 88 yıl geçti yine aynı oyunla o birlik ve beraberliği bozmaya çalışıyorlar. Ama 88 yıl önceki Atam ne yaptıysa şimdi torunları da aynı yolu izliyor. Dış güçlerin bu oyununa gelmeyecektir.” dedi.

Devamını oku...
 
Başak'tan açıklamalar... PDF Yazdır e-Posta
Salı, 12 Şubat 2008 00:00
Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak: Şanlıurfa sorunlarını çözüm için Ankara’dayız.

Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak, geçtiğimiz hafta Güneydoğu TV’de Mustafa Çadırcı’nın sunduğu “Dosya” programına katıldı. Şanlıurfa sorunlarına tek tek değinen Milletvekili Ramazan Başak, Şanlıurfa’nın sorunlarına çözüm bulmak Ankara’da olduklarını aktardı.

Milletvekili Başak, Ak partinin Vaat partisi olmadığını, ilkelilerin partisi olduğunu belirterek, Ak partinin elini değil başını taşın altına koyabileceğini vurguladı. Partilerinin hiçbir vaat vermediğini ve vermeyeceğini anlatan Başak, “Bakın destekleme ödemelerini artık kimse anlatmıyor. Çünkü bu bizim görevimiz. Bunu millete bahşetmiş gibi anlatılması yanlış. Biz milletin emrinde çalışıyoruz. Bu destekleme parasını ne Ramazan Başak, Ne Ahmet ne Mehmet çıkardı. Bunu hükümet çıkardı. Çiftçiyi düşünen hükümetimiz çıkardı.” dedi.
Devamını oku...
 
« BaşlangıçÖnceki3132SonrakiSon »

Sayfa 32 / 32